ТЦ " Ваш Дом"
м. Лесная (напротив "Дарынка")

 tel Связаться с нами
  (044) 360-79-64

(098) 826-97-78
(095) 791-30-19

Як грамотно спілкуватися з колекторами фагор

Якщо ви не встигли вчасно погасити кредит або на якомусь етапі просто втратили можливість виплачувати борг, рано чи пізно вам неодмінно подзвонить колектор фагор 2018. Колекторські агентства спеціалізуються на досудовому стягнення заборгованостей. За фактом суть їх діяльності полягає в тому, щоб змусити боржника таки розрахуватися за діючим кредитом.

На жаль, практика показує, що далеко не завжди колектори діють в рамках своїх повноважень. Нерідко боржникам доводиться випробовувати на собі найрізноманітніші методи тиску психологічного характеру. Причому, багато хто з цих методів використовуються співробітниками колекторських агентств незаконно: нічні дзвінки, візити на роботу, розсилки знайомим і друзям в соціальних мережах інформації про ваших непогашені борги і багато іншого. Щоб грамотно спілкуватися з колекторами, необхідно знати, що у вас (навіть якщо ви стали неплатником за кредитом) є права, які регулюються законодавством.

Що потрібно знати про колекторів

1. Співробітник колекторського агентства, якщо вам надходить дзвінок від даної особи, зобов'язаний представитися, назвати юридичну адресу та телефони колекторського агентства, від імені якого він працює, свою посаду і іншу інформацію. Якщо ці дані телефонуючий вам повідомити відмовляється, не варто продовжувати з ним розмову. У колекторській сфері чимало шахраїв.

2. Ви маєте право на зустріч з колектором на нейтральній території. Впускати співробітників агентств в свою квартиру або будинок ви не зобов'язані. На зустріч ви можете прийти зі своїм адвокатом (довіряти захисту власних інтересів краще фахівцям з досвідом). Обов'язково з'ясуйте, чи був ваш прострочений кредит викуплений агентством (і тоді ви повинні погашати його в данійорганізації) або колектори тільки виступають в ролі посередників з досудового повернення боргів. Вам неодмінно повинні надати документи про викуп (переуступку) вашої заборгованості або про посередництво між банком і колекторською фірмою. Ці документи потрібно перевірити, щоб ви могли бути впевнені, що дії представників агентства законні.

3. Колектори зобов'язані вам надати в письмовому вигляді документи про суму вашої заборгованості з докладним її розрахунком. І пам'ятайте про те, що якщо з моменту вчинення вами останнього платежу по кредиту вже пройшло три роки, позовна давність такого боргу вже минула. Тут є свої нюанси, тому в такій ситуації також краще консультуватися з юристами.

4. Будьте готові до того, що писати вам, дзвонити, надсилати СМС-повідомлення колектори будуть часто. Ігнорувати такі листи не потрібно. Зазвичай в суді до боржника відносяться більш лояльно, якщо буде доведено, що він не переховувався від своїх кредиторів і дійсно намагався розрахуватися з кредитом. У деяких випадках борги частково списуються або по ним можна добитися значної відстрочки у погашенні.

Якщо ваші права були порушені

Боржник повинен пам'ятати, що відповідно до закону про колекторську діяльність, колектори не мають права:

• використовувати при спілкуванні (усному чи письмовому) з вами ненормативну лексику;

• використовувати образи, погрози та залякування;

• намагатися проникнути в ваше житло без запрошення (навіть якщо ви відкрили двері, але не погодилися пропускати колекторів);

• дзвонити або намагатися зустрічатися з вами в будні дні після 10 години вечора, у вихідні - після 8 години вечора;

• повідомляти в усній або письмовій формі інформацію про ваші борги кому б то не було (співробітникам по роботі, вашим друзям або знайомим, родичам, включаючи батьків);

• застосовувати будь-які види фізичного впливу на боржника (рукоприкладство, влаштовувати бійки і ін.).

Якщо перераховані вище пункти (будь-який з них) були порушені колекторами, ви маєте право звернутися в поліцію з відповідною заявою. Доказами фактів порушення ваших прав можуть служити диктофонні записи телефонних розмов, відеозапису (навіть зняті на камеру телефону), роздруківки дзвінків (із зазначенням часу скоєння цих дзвінків), живі свідки (якщо, наприклад, колектори намагалися увійти до вас у будинок) і багато іншого.

І пам'ятайте, навіть якщо вам надходять відповідні загрози від колекторів. Жодне офіційно працююче колекторське агентство не може самостійно здійснювати конфіскацію майна боржника (цим займаються тільки судові пристави за відповідним рішенням суду).

Всі розрахунки по боргах ви повинні проводити тільки офіційно через банківські каси. Ніколи не передавайте ніяких грошей на руки приходять до вас колекторів. Повідомляйте про подібні пропозиції "розрахуватися з боргом" в поліцію. Такі дії розцінюються як шахрайство і повинні бути попереджені.©2022 uyutmebel.com.ua
tel

(044) 360-79-64
(095) 791-30-19
(098) 826-97-78

ул. Беломорская 2
2-этаж, левое крыло
м. Лесная (напротив "Дарынка")

ТЦ "Ваш Дом"

uyutmebli@ukr.net